SPONSORLAR ÜLKESİ TÜRKİYE RESİMLERİ

2009-03-20 12:33:00

SPONSORLAR ÜLKESİ TÜRKİYE

 Evet, yanlış duymadınız, “Sponsorlar Ülkesi Türkiye” dedim. Projenin isminden de anlaşılacağı gibi her projenin finans kısmı çok önemlidir. Ülkemizde uluslararası pazarda devleşmiş birçok özel şirket bulunmaktadır. “Buzdan Heykeller Projesi” ile “Sponsorlar Ülkesi Türkiye Projesi” birleştirilerek İstanbul ve bu projeye destek verecek kurum ve kuruluşlar yararına olacak bir projedir. Sponsorlar tarafından karşılanacak bu proje ile İstanbul’a Avrupa’nın birçok şehrinden gelecek sanatçıların eserleriyle donatılan bir “Sanat Parkı” kazandırılacaktır, üstelik belediyenin kasasından ödenek sağlanmadan. Şöyle ki; projeye katılımda bulunan kurum ve kuruluşları temsil edecek herhangi bir obje ya da figüratif bir eserin, sanatçının yorumu da göz önüne alınarak üç boyutlu bir şekilde buzdan heykeller olarak gerçekleştirilir. Ancak bu heykellerin malzemesinden dolayı kalıcı olmadığı göz önünde bulundurularak kalıbı çıkarılıp, kalıcı bir malzemeyle döküm yapılarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin göstereceği bir alanda kalıcı sergi haline getirilebilir.

Bu proje kapsamında yapılacak olan eserleri ve sanatçıyı ödüllendirecek bir yarışma da  düzenlenebilir. Bu proje daha önce kimse tarafından yapılmamış bir teknikle tarafımdan gerçekleştirilmiştir. Bu gösteri bile Türkiye’nin tanıtımı açısından bir fırsattır. Hayal ettiğim “Sponsorlar Ülkesi Parkı” projesi sayesinde şirketler hem bir eser sahibi olacak hem de kalıcı bir reklam parkına imzalarını atacaklardır.
Saygılarımla  Ahmet Nuray.

KAYNAKÇA: https://www.ahmetnuray-sanat.com/

Resim, Heykel, Seramik, Parapsikoloji, Eğitim, Sanat, Kuantum düşünce, Kuantum yaşam, Yaşam felsefesi, Şiir, Edebiyat, Kişisel gelişim, Yaşam koçu, Editör, Film direktörü, Rejisör, Fotoğraf, Özgün baskı, Şair, Tasarım. Art, Eğitim aile, Ahmet Nuray şiirleri, Faydalı bilgiler, Atletizm köşesi, Özel dersler, Sanatçılar köşesi, Misafir sanatçılar köşesi, Misafir sanatçılar sergisi, haftanın sanatçıları, Geleceğin sanatçıları, Köşe yazarları, Projeler, Yapılan projeler, yapılacak projeler, Ahmet Nuray galerisi, Ahmet Nuray’dan güzel sözler başlıklı yazıları takip etmek için Ahmet nuray arşivlerine bakabilirsiniz. Saygılar.

 

 

0
0
0
Yorum Yaz