SPACE ART - AHMET NURAY RESİMLERİ

2009-08-04 12:30:00

Günümüz sanatçıları grafik tasarımlarını teknolojiyi kullanarak hazırlıyorlar. Nesli tükenmekte olan, üstad diyebileceğimiz kişiler tasarımlarını alıştıkları geleneksel tarzlarda hazırlamaya devam ediyorlar.
Yedi Beyaz Kapı Sanat Grubu Kurucularından olarak günümüzde kullanılan birçok grafik tasarım yöntemi olmasına rağmen teknolojinin nimetlerinden faydalanmadan eserlerimizin hemen hemen tamamını sanatın vazgeçilmez teknikleriyle hazırlamaya devem ediyoruz. Plastik sanatlar dalları arasında olan bütün konular, çizim olsun boyama olsun el ile şekillenip yoğrulduğunda daha etkileyici ve sanatçının daha içine siner durumda şekillenir. Bunun en güzel örneklerinden olan Ahmet Nuray sitesi içindeki eserleri incelemek gerekli
diye düşünüyorum.

Yedi Beyaz kapı Sanat düşünce gurubu kurucusu Sanatçı, eğitimci Ahmet Nuray’ın uzun yıllar boyunca üzerinde çalıştığı sapace art tekniği ile günümüzde yeni bir sanat akımı olacak nitelikte eserleriyle, sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.
Space Art, Uzay Sanatı adı altında olan bu yeni tarzın düşünce felsefesini sanatsal tasarımla pekiştirmesi olarak adlandırabiliriz. Gerçek ile hayal aleminin üç boyutlu düşünce anlayışı ile kâğıt ve tuval üzerine biçimlendirilmiş bir sanat akımı modern sanat dünyası içinde gereken ilgiyi görmesi zaman alabilir. Özellikle genç sanatçı kuşağının takdirlerini kazanacağını düşündüğüm çalışma tarzı, yeni sanat anlayışına genç düşünce anlayışı getirecektir. Yeni sanat akımı düşlerin hayal âleminin bir parçasını yansıtması güzel sanatlar dsalları ile uğraşan genç sanatçılar için yeni ufuklara açılan renkli dünyaların başlangıcı olacaktır. Uzaydaki bilinmeyenlerin hayali ile mutlu olmak isteyenlerin tarzı olarak, uzay sanatı diyor sayın araştırma uzmanı Ahmet Nuray
Kuantum düşünürü Eğitimci Ahmet Nuray ile yaptığım röportajda bana söylediklerini asla unutamadım sanat bir iletişimdir dediği zaman iletişim rüzgarı içinde olan sanatçılardan olmak gerektiğini düşündüm. İletişim canlılar için gerekli olan enerjinin kaynağıdır dediğinde eğitim ve sanat arasındaki birlikteliğin yoğunluğundan bahsettiğini asla unutamıyorum. Enerji Transferini yoğun bir şekilde pozitifleştirmesiyle insan zekâsının inanılamaz boyutlarda gelişeceğini söylemesine de yürekten katılıyorum. Sanat yüz binlerce yıl önce vardı, bugün de var yarın da olacak saygılarımla şen ve esen kalınız. 

 Kuantum düşünce gurubu adına Berrin SavaşcıKaynakça: 
https://www.ahmetnuray-sanat.com/  Daha fazla resim için tıklayınız

0
0
0
Yorum Yaz