Kürt Kapanı Açılımı

2009-09-13 13:21:00

Dağdan kurtlar inmiş, köylü telaş içinde ne yapacağını düşüne dursun, avcılar çarenin ne olduğunu çok iyi bellemişler. Senelerin tecrübesini kullanmayı atalarından öğrenmişler. Eline tüfek almak yasak, hayvan hakları var demişler demesine de kurt kapanı ne güne duruyor demişler. Haneye tecavüz eden kurtlar olunca tedbiri elden bırakmadan kurt kapanlarını köyün dört bir yanına kurmuşlar. Kuzuları yemeğe gelen kırmızı başlıklı kurt kardeşlerin bir bir kapana yakalanmasıyla kuzuların can güvenliğini koruyan avcılar olmuş, köylüler değil elbette. Kurt kapanı açılımı adı altında yapılan operasyonun usta elleri avcılar olmuş. Bizim siyasetçiler avcı değil elbette, üstelik hayvan hakları ihlali de yapamazlar. Avcı olmaktansa köylüyü oynamak daha akılcı olsa gerek diye düşünmüş olamazlar mı? Avcıya ihtiyaç duyulunca kıymete bineceği kesin olduğunu sanıyorum ya siz?
İşte size Gerçek duyguların sesiyle seslenenlerin sessizliği, Arkadaş mailleri ile kurtların sessizliğini dile getireceğiniz makale dizisinin birinci bölümü. Devamı yarın makale yazısı, ilgilenenlerin dikkatine diyelim belki ilgi odağı olan paparazilerin hikayeleri gibi ilgi görebilir kimbilir? Belki yarın, belki yarından da yakın, tavşan dağa küsmüş kimsenin haberi bile olmamış benim her şeyden haberim var, benim adım vatandaş Ahmet.
Yazan: Vatandaş Ahmet
Derleyen: Ahmet Nuray https://www.ahmetnuray-sanat.com/

Kurt Kapanı
 

Her gün yürekler dağlanırken
Bugün veya dün hep anılırken
Gözlerden yaşlar süzülürken
Olmuş bitmişin anlamı ne?

Kimin için yazsa idim
Yüreğimi yaksa idim
Olmuş deyip geçse idim
Ne sorar ne yazmaz idim.

Hepimizin duygularıyla yazdıysam
Kederimi sizlerle paylaştıysam
Dost bildiklerime ağlaştıysam
Olmuş bitmişin anlamı ne?

Ahmet Nuray Özel insanların sessizliğiyle ağlıyor.

Kuantum Düşünce Grubu Başkanı

 

Yorum: Sevdiğim fotoğraflar karelerinde gitmek istediğimiz yerlerin sanat resimlerini çekmekle güne başladım. Sabah vakti erken kalkmak benim tarzıma uygun olmadığını itiraf etmeliyim. Yataktan kalkmak zor geldiği zaman çekme ce üztündeki şiir kitaplarından okumak istediğimi seçerim. Sabah kahvaltısı sonrası dün akşam izlediklerim bilim kurgu filmlerinin özetini hatıra defterime yazarım. Bazen dünden kalan gezdiğimiz yerlerin sanatsal düşüncelerime katkısını gözden geçiririm.

 
Eğitm seminerlerinin hastasıyım. Her hafta bir veya iki seminere katılım formu doldurur ve postaya atarım. Alışkanlık işte, mail yazma gönderme ve adresine göndermeye karşı zaaafım var galiba. Son haber alt başlığı televizyon kanalında sanki donmuş gibi tekrardan veriliyor. Makale yazısı gibi yorumları dinlemekten bıktık artık. Şiirsel dili kullanmalarını beklemiyorum. Bilim adamları sıfatıyla ulu orta ahkam kesmeleri kafaları karıştırıyor. Parası olan ücretli özel televizyon kanallarını kiralıyor.
 
Artistik resimleri space derinliği görüntüleri büyüleyici güzellikte. Arada bir yemek tariflerini veren kanalara takılırım. Çocuk resimleriyle pedagoji eğitimine konu başlığı açan yapımcıların eserleri ilgi çekici. Helkeltıraş sanatı incelikleri belgesel filmlerde uzun uzadıya açıklamalarda bulunuyor. Kuantum resimleriyle ekranı kaplayan renklerin cümbüşü görsel sanat zevkimi ödüllendiriyor. Televizyon ekranı yanına nazar boncuğu takmak gerek.
 
Sevgi şiirlerine değinen evlenme proğramlarını seyretmektyen bıktık usandık. Bunun terine kedilerin resimlerine ilgi daha büyük. Bir zamanlar kedicikleri olan ünlü Adnan hoca artık ekranlarda boy göstermesi imkansız. Kuantumda düşüncenin rtesimlerini tahlil etmekle meşgul. Şiir resimlerine gelecek olursak, kültür sanat haberlerini açmam gerek. Bu kadar geyik muhabbgeti yeter galiba. Bir başka sabah haberlerinde buluşmak üzere esen kalınız.

0
0
0
Yorum Yaz