Kuantum Düşünce Gurubu Düşünce Gücü Resimleri

2009-08-10 10:54:00

“Kuantum Düşünce Gurubu” yedi beyazkapı Sanat Grubu tarafından kuruldu. 1994 yılında faaliyetlerine 7 kişi ile başlayan grubun sanatçı sayısı artmaya devam ediyor. https://www.ahmetnuray-sanat.com/ internet sitesinde kuantum düşünce gücü gurubu’nun çalışmaları yer alıyor.

Pozitif yaşamın ve pozitif düşüncenin, tüm dünyada vazgeçilmez bir kavram, felsefe haline dönüştüğü bir zamanda, sanatın üretken, pozitif düşündürücülüğünün toplumlar arası iletişimi güçlendirmesi, ana amaç oldu bu grup için.

Pozitif üretimin ve pozitif düşüncenin insan zekasına faydalarını anlatmak için yola çıkan Kuantum Düşünce Grubu fertlerinin büyümesinin hikayesidir bu oluşum aslında. Felsefeci olmayan ama felsefeci gibi düşünen; profesyonel olmayan ama profesyonelleşmek için araştıran, geliştiren aynı fikirler doğrultusunda çığ gibi büyüyen bir grubun başlangıcı oldu kuantum düşünce gücü gurubu. Fikir üreten beyinlerin yapıcı gücünün farkına varan, düşlerin gerçek öyküsü oldu Kuantum Düşünce Grubu.
Bugünlerde harıl harıl çalışıyorlar bu topraklarda fikirler yeşersin diye düşünce gücü ile pozitif enerji üretmeye and içmişler. Yeşeren tohumların kök salması için proje üzerine proje üretiyorlar. Pozitif beyinleri ile öncelikle kendileri için değil, projelerini her kim faydalı hale getirebilecekse onun için hep birlikte, kuantum düşünce tekniğinin özü ile çalışıyorlar. Grupta her türlü fikir tartışılıyor matafizik kurallarının vazgeçilmez bütünlüğü içinde yaratıcı fikir resimleri sergilemeye devam ediyorlar. Olumlu ve yaratıcı her fikir, uygulanabilecek her alanı kapsıyor. Modern sanat anlayışının engin denizlerine yelken açan, çağdaş sanat resimleri üreten genç beyinlerin dümeni olan güzel sanatlar dallarına hizmet etmeye and içen genç sanatçılar yetiştiriliyor.
Kuantum düşünce tekniği sayesinde pozitif üreten genç beyinlerin yaratıcı gücü gittikçe gelişeceğini zamanla kendilerine kanıtlamalılar. Uygulama sanatı eşliğinde, eğitimlerini kendi başlarına yapması gereken düşünce gücü uygulayıcılarının yeteneklerini sınırsız kılan ne olabilir diye sorabilirsiniz. Hemen cevap vermek gerekirse kısacası, uygulama diye cevap vermem gerektiğine inanıyorum elbette uygulanan yetenekler ancak gelişim kaydedebilir.

Sanat ve ötesi
Başarı ve öncelikleri
Eğitim ve faydaları
Çalışmak ve üretmek
Üretmek ve paylaşmak
Paylaşmak ve çoğalmak
Pozitif düşünmek ve düşündürmek
Keşfetmek ve keşfedilmek
Kısacası yapmak, asla yıkmamak grubun vazgeçilmez temel ilkesi. olduğunu kuantum düşünce güğcü gurubu kendi kendilerine adeta söz vermişler diyebiliriz.


Kuantum Düşünce Grubu’ndanım.
Pozitif düşünerek keşfetmektir amacım.
Öğretmektir, gelişmektir uğraşım.
Vermekle çoğalmaktadır güçlerim.
Sevmekle gelişir pozitif düşüncelerim.
Pozitifleştikçe gelişir hücrelerim.
Taş üzerine taş koymaktır ana hedefim.
Var olmak, oluşturmaktır benim ilkelerim.
diye söyler Kuantum Düşünce Grubu’nun her üyesi.

Gönüllü üyeliktir bu, zoraki değil.
Pozitif bağlılıktır bu değişken değil.
Bugün var pozitif düşünce tarzı, yarınlarda da.
Sonsuza dek var olacak pozitif yaşam, üretken düşünce tarzı.
Olumsuz şeyler düşleyemeyen bu grubun elemanları. “Hiçbir şey yoktan var olmaz, vardan yok olmaz” felsefesi ile hareket ediyor.

“İnsan beyninde var olan değerler, kullanılmadığı için yok sayılamaz. Sadece keşfetmeyi bilin. Kendi öz benliğinizin derinliklerinde var olan pozitif enerjiyi kullanmayı öğrenin.” der, bu grubun insanları. Öğrenin nasıl çalışabileceğini, beyninizin tüm kapasitesini. Bu da beyninizin ürettiği düşlerin tümünü hayata geçirmeyi mümkün kılar. Yeter ki pozitif düşünün. Pozitifçe araştırın. Pozitif hissedin ki; size bahşedilenleri kademe kademe keşfedin. Var olan enerjinizin; var olan düşlerinizi, bugün de var olan geleceğinizi nasıl işlevsel hale getirebileceğini araştırın. Kendi öz benliğinizin keşfine çıkmak, kader içinde gezinmeye benzer. Sonu görünmeyen okyanuslar misali.

Yeterlilik kavramının ayrıca her beyinde, her düşte ne anlam ifade ettiğinin de altının çizilmesi gerekir. Her istediğini bir an evvel elde etmek isteyenlere sıkça rastlamışızdır. Bu sabırsız grubun hayat merdiveninin zorlu basamaklarına takılıp düştüklerine hepimiz birkaç kez şahit olmuşuzdur. Unutulmamalıdır ki; merdivenleri tek tek çıkan yorulmaz. İkişer ikişer çıkan yorulur. Basamakları üçerli çıkmaya kalkanlar da vardır hayatta. Merdivenleri bir an evvel çıkmak isteyenler emin olunuz zirveye çıkamadan bezgin düşerler.

Anlaşıldığı gibi zamana karşı yarışmak yerine zaman içinde, zamanı dolu dolu yaşamak, her anın hakkını vererek, her anlamın değerini bilerek yaşamak, pozitif yaşam felsefesidir (Kuantum Düşünce Sanatı).
İmkansızı düşlemiyor bu grup. Olmayacakları zorlamak yerine olasılığın, pozitif potansiyelle bezendiği bir yaşam felsefesi düşlüyor grubun takipçileri. Hiçbir şey yoktan var olmaz, vardan yok olmaz felsefesine dayanarak bu grubun üyeleri der ki:
Düşünen beyinlerde var olan pozitif değerler (enerji molekülleri) kullanılmadığı için yok sayılamaz. Sadece keşfetmeyi bilin. Kendi iç dinamiklerinizde var olan pozitif enerjiyi işlevsel hale getirmeyi öğrenin.

Öğrenin nasıl çalışabileceğini düşlerinizin tüm kapasitesini. Pozitif düşünce mümkün kılar sizlere, kullanılmayan değerlerin keşfedilmesini. Yeter ki yapıcı düşünün, olumlu araştırın. Pozitif hissedin ki pozitif olmanın zevki ile dolu dolu yaşayın.
Var olmak ile olmamak arasında ki incecik bir çizginin farkına varanlar, kaderlerinin kendi ellerinde olduğunu; çalışarak, keşfederek, yaşayarak, yaşatarak kısacası insan olarak düşünmekten zevk alırlar. Kaynakça: 
https://www.ahmetnuray-sanat.com/ Daha fazla resim için tıklayınız.

0
0
0
Yorum Yaz