KUANTUM DÜŞÜNCE Ahmet Nuray Resimleri

2009-03-20 13:17:00

                                 KUANTUM DÜŞÜNCE Ahmet Nuray
 

Kuantum

Düşünce özgürlüğünün maksimum seviyede, pozitif yönleriyle kullanım alanı sağlayan bir felsefe oldu Kuantum Düşünce.
Asırlar boyu atalarımızın uyguladığı basit yöntemi karmaşık hale getirmeye çalışıyorlar. Adını süslüyorlar. Batı dünyasının kısırlaşmış yaratıcı gücüne uymamak için çaba sarf ediyorlar. Kitlelerin mucize isteğiyle dilendikleri bu devirde duygu eksikliği çeken şehir yaşamının siluetini göstererek kar amaçlı şirketler kuruyorlar bir bir, ne ile ilgili bu şirketler kurumlar kuruluşlar?
Tabii ki Business, yani ticari şirket, kâr amaçlı olan bir şirketin nesi yanlış? Yanlış olan şirketlerin ticari olarak kâr yapmaması olur.
Peki, duygu ve düşüncenin özgürce gelişmesi için yardımcı olunan kişiler gereken ücreti ödeyince yanlış mı oluyor? Hayır, Benin anlatmak istediğim ücret ödeyen kişilerin Kuantum Yaşam Felsefesini uygulayan bir kişi olduğunu zannetmesi belki de zannettirilmesi demeliydim. Kitleleri yanlış düşüncelere doğru yönlendirmek sonu felaketle biten olayları tetikler.
1980’li yıllarda İsviçre’de toplanan bir grup meditasyon üstatlarından biri kale niteliğindeki toplantı merkezinin surlarından aşağı kendini atmıştı neden mi? Uçacağını zannettiği için kendini boşluğa bırakıvermişti. İsviçre Hükümeti bu olayın ardından bu tür kurum ve kuruluşları, grupları sıkı bir denetim altına aldı. Belki bizim ülkemizde böyle bir olay yaşanmadan birileri gereken önlemi alır.
Sevgi kardeşlik, barış, iyilik, Kuantum düşünce sağlıklı yaşam aklın gelişmesi, huzurlu hayat zengin hayat gibi kalıplaşmış laflarla seminerler vermek, sözler arasında eğitimi yapılmak istenen yaşam felsefesi yaşayarak hissedilecek olan duyguların satır aralarından öğrenilmesi, mümkün değildir. Üstüne üstlük 4 aylık bir kurs için 4000 Dolar gibi ödenmesi gereken rakamlar ve eğitici belgesine sahip olan bir sürü eğitmen!
Neyi eğitecekler?
Kısa yoldan nasıl zengin olunur?
İşte gerçek ile hayal arasında insanları sıkıştırıp kafayı yedirtecek olan sonuç bu olacak tedbirini alması gerekenler bir an önce harekete geçmelidirler. Aksi takdirde bizim ülkemizde de apartmandan apartmana uçmak için insanlar kendilerini balkonlardan aşağıya atıverecekler. Tabii ki onlar uçabilecekleri kadar erdemliği 4 aylık kurs için 4000 Dolar ödedikleri için bu yeteneğe sahip olduklarını düşünecek kadar hasta iseler. Kuantum yaşam felsefesi yaşanarak elde edilen bir yetenektir. Tabii ki aynı zamanda etkilidir.
Uçmak için. Zengin olmak için kullanılamayacak kadar saf olduğu için Kuantum yaşam felsefesi bir yaşam biçimidir. Anadolu’da milyonlarca insanın bildiği bir teknik olan
Günümüzde şehirleşmenin getirdiği hastalıklardan birisi de köyünden kalkıp gelen, mükemmele yakın duygularını yitiren kişilerin ücretini ödeyerek tekrar eski duyguları yaşamak istemesi gibidir.

Ahmet Nuray
Kuantum Düşünce Gurubu Başkanı

 

KAYNAKÇA:  https://www.ahmetnuray-sanat.com/  Daha fazla resim için tıklayınız

Resim, Heykel, Seramik, Parapsikoloji, Eğitim, Sanat, Kuantum düşünce, Kuantum yaşam, Yaşam felsefesi, Şiir, Edebiyat, Kişisel gelişim, Yaşam koçu, Editör, Film direktörü, Rejisör, Fotoğraf, Özgün baskı, Şair, Tasarım. Art, Eğitim aile, Ahmet Nuray şiirleri, Faydalı bilgiler, Atletizm köşesi, Özel dersler, Sanatçılar köşesi, Misafir sanatçılar köşesi, Misafir sanatçılar sergisi, haftanın sanatçıları, Geleceğin sanatçıları, Köşe yazarları, Projeler, Yapılan projeler, yapılacak projeler, Ahmet Nuray galerisi, Ahmet Nuray’dan güzel sözler başlıklı yazıları takip etmek için Ahmet nuray arşivlerine bakabilirsiniz. Saygılar.

 

 

 

 

      

0
0
0
Yorum Yaz