DOĞAN MEDYA GRUBU HEYKEL TASARIMI RESİMLERİ

2009-03-20 12:23:00

DOĞAN MEDYA GRUBU İÇİN HEYKEL TASARIMI

 Doğan Medya Grubu’nun tüm faaliyetlerini sembolize eden çalışmalarını, tek bir heykel tasarımı üzerinde toparlanarak 7 metre boyunda bir anıt haline getirilmesi.

Medya sektörünün vazgeçilmez isimlerinden olan Doğan Grubu’nun bu güne kadar sanat ve sanatçıyla iç içe çalışmalarını yakından izliyoruz. Medya kuruluşlarının vazgeçilmez hammaddelerinin en önemlilerinden olan sanat ve sanatçı her fırsatta kendileri topluma anlatabilmek için basından yardım görmüştür.

Sanata ve sanatçıya olan katkılarının kanıtı olarak düşündüğü bir yapıtın şekillendirilmesi Doğan Grubunun medya faaliyetlerinin çok yönlü çalışmalarını sembolize eden bir anıt haline dönüşmesi için alt yapısının ayrıntılarıyla birlikte planladım. Birçok çizim gerçekleştirdim. Sunumla birlikte projenin uygunluğu hakkında karşılıklı konuşarak daha detaylı tasarımlar hazırlamak istiyorum.

Aşağıda Doğan Medya Grubu için hazırlanan birçok taslak göreceksiniz.Yedi metre olmasını istediğim anıtın yeri tarafınızın dan tespit edilirse mekan ve ortam araştırması yaparak yeni taslaklar çizmek isterim.Mekana uygun olan tasarımlar 2010 yılında Avrupa Kültür Başkenti olacak olan İstanbul’umuza daha çok yakışacağını düşünüyorum.

Saygılarımla  Ahmet Nuray.

NOT: Birkaç ay evvel malum medya sektörünün proje yarışması olmuştu. Hatırlayanlarınız vardır mutlaka. Öğrencilerimin hatırına katıldım. 600 sayfaya yakın dokümanı iki kitap haline getirip teslim edildi. Sözde yarışmada daha günü gelmeden birinciyi ilan ettiler. Tabiî ki malum medya bilinen kişilere ödülü vermesi normal bir şey anormal olan benim özene bezene hazırladığım iki ciltlik proje kitaplarıydı Kitapların anormal tarafı olur mu diyebilirsiniz. Hemen size izah edeyim. Matbaadan yeni çıkmış kitapların bir sayfası dahi katlanmamıştı. Yeni kitap alıp okuyanlarınız bilirler. Kısacık bir not düşlemiştim. Yapamadım. Geri kalanını size başka bir makalede not düşerim. Saygılarımla...

Saygılarımla. Kuantum Düşünce Grubu Kurucusu: Ahmet Nuray  
https://www.ahmetnuray-sanat.com/ 
 


 

 

Resim, heykel, parapsikoloji, eğitim, sanat, kuantum Düşünce, kuantum Yaşam, yaşam Felsefesi, şiir, edebiyat, kişisel Gelişim, yaşam Koçu, editör, film Direktörü, rejisör, fotoğraf, özgün Baskı, şair, tasarım, grafik tasarımı ile ilgili makale ve şiirler konularını https://www.ahmetnuray-sanat.com/  sitesinde bulabilirsiniz. Saygılarımla

0
0
0
Yorum Yaz