BEKİLLİ KÜLTÜR-SANAT ŞARAP SİRKE ve ÜZÜM FESTİVALİ HAZIRLIKLARI

2008-08-15 20:32:00

 

3.BEKİLLİ KÜLTÜR-SANAT ŞARAP SİRKE ve ÜZÜM FESTİVALİ HAZIRLIKLARI TAMAMLANDI.Ahmet Nuray

 

22-23-24 Ağustosta Bekilli Kültür-Sanat Şarap Sirke ve Üzüm Festivalinde misafirlerini ağırlayacak olan yöre halkı şimdiden heyecan içinde. Ellerinden gelenin en iyisini yapan yetkililer ve yöre halkı Festivalin en iyi şekilde oluşması için son güne kadar çalışmalarına devam ediyorlar.

 

Bekilli isminin bir marka olduğunu, Bekilli markasının Türkiye genelinde olduğu gibi yurtdışında da tanınması için gereken hazırlıklar şimdiden başlamış gibi görünüyor. Üzüm yetiştiricilerinin en kalitelisi, en özverilisi, en çalışkanları olmaya namzet olan yöre üreticileri, en iyi olabilmek için bütün eksikliklerini gidermenin arayışı içindedirler.

 

Festival programında yer alan üzüm yetiştiricileri ile ilgili yapılacak olan sempozyum, yöre üreticilerinin, daha kaliteli üzüm, sirke ve şarap imali için bilgilenmelerine yardımcı olacaktır. Gelecek yıl yapılacak olan festivalin planlarını şimdiden yapmaya başlayan yetkililer sanatsal bir çizgi içinde festival anlayışının gün geçtikçe zenginleştirmekle, yeniliklere açık olması gerektiğinin bilincindedirler.

 

Bekilli deyince akla yenilik gelmeli diyen bir anlayış,

 

Bekilli deyince akla kaliteli üretim gelmeli diye düşünen üreticiler,

 

Bekilli deyince akla birlik beraberlikle zirveye koşturan bir anlayış gelmeli akıllara,

 

Bekilli deyince en kaliteli ürünü üreten bir yöre akla gelmeli diye düşünen bu Türk üretcilerine şapka çikartılır doğrusu.

Saygılarımla.Ahmet Nuray.Bu makale https://www.ahmetnuray-sanat.com/ sitesinden İzinli olarak alınmıştır.

 

 

 

0
0
0
Yorum Yaz