8.BEKİLLİ KÜLTÜR-SANAT ŞARAP, SİRKE ve ÜZÜM FESTİVALİ

2008-08-15 20:20:00
 

    8.BEKİLLİ KÜLTÜR-SANAT ŞARAP, SİRKE ve ÜZÜM FESTİVALİ

 

  1. BEKİLLİ KÜLTÜR-SANAT FESTİVALİ 22-23-24 Ağustos 2008

 

Zengin etkinlikleri ile diğer festivallerden ayrıcalığı olduğuna kesin olarak bakılan BEKİLLİ festivali 2009 senesinde uluslararası bir bir festival olma yolunda adım adım ilerliyor.

Türk Halk Müziği, Türk Ozanları, Modern sanat müzik türlerinin yer aldığı festival 3 gün 3 gece devam edecek.

 

Resim heykel sanatının çeşitli örneklerini sunacak olan sanatçıların buluştuğu festival, gelecek yıl yabancı sanatçıların iştirakleri ile festival anlayışına yeni bir zenginlik kazandıracaktır. Yöre halkının yanı sıra Türkiye'nin her köşesinden festivale katılmak için gelecek olan ziyaretçileri en iyi şekilde ağırlamak isteyen Bekilli Kaymakamı Sayın Murat Çağrı ERDİNÇ elinden gelen bütün imkanları bu festival için kullanacağını söylüyor.

 

Yörede bulunan 20'ye yakın üzüm ve şarap üreticisi firmaların yanı sıra diğer özel kurum ve kuruluşlar bu kültür-sanat festivali için Bekilli kaymakamlığına destek veriyorlar. Dünya çapında şarap üretim merkezi haline gelmek için devlet yetkilileri ile üretici firmaların ortak çalışmalarının devam edeceğini düşünüyorum.

 

Dünya şarap yapımında en iyi hava koşullarına sahip olan Bekilli yöresinin önündeki engellerin tesbitinin yapılmasında herkezin üzerine düşen görevi yapması gerekir. Her geçen gün ideallerinin gerçekleşmesi için çalışan üreticiler gayelerine erişebilmek için ellerinden geleni yapacaklarını 2008 Bekilli Kültür-Sanat Şarap festivalindeki hazırlıkları ile azimlerinin ne nekadar güçlü olduğunu kanıtladılar.

 

Üzüm üreticilerine kaliteli üzüm ve şarap imalatı için gereken destek verilirse başaramayacakları hiç birşey yok diye düşünüyorum.

Ahmet NURAY  www.ahmetnuray.com

 

 

0
0
0
Yorum Yaz